Częste pytania dotyczące moich personalizowanych ilustracji

Jakie warianty personalizowanych ilustracji mogę zamówić?


Dostępne są dwie kategorie produktów: portrety i mapki. Portrety przedstawiają postać/postacie w zbliżeniu, narysowane przeze mnie, z zachowaniem mojego stylu, na podstawie zdjęć. Na mapkach natomiast, ilustruję całą historię. Obok miniaturowych portretów, pojawiają się ważne miejsca, daty i elementy związane z zainteresowaniami.
Czy ilustracje są dostępne tylko w wersji elektronicznej?


Ilustrację zamówić można w wersji elektronicznej lub drukowanej. W razie decyzji o zamówieniu pracy z wydrukiem - otrzymujesz grafikę wydrukowaną na płótnie w jednym z wybranych formatów. Wydruk na płótnie, który otrzymasz gotowy jest do powieszenia na ścianie, nie potrzebuje dodatkowej ramy. Płótno dostarczone zostanie przesyłką kurierską gratis do Twojego domu :) * *dotyczy zamówień na terenie Polski
Jakie są formaty i ceny wydruku na płótnie?


Dostępne są 3 warianty wydruku: 50 x 40 cm (cena: 89 zł), 70 x 50 cm (99 zl), 80 x 60 cm (109 zl). Cena wydruku doliczana jest do kwoty za wersję elektroniczną ilustracji. Płótno, które zamówisz, gotowe jest do powieszenia na ścianie i nie wymaga dodatkowej ramy, a dostarczone zostanie pod Twoje drzwi, przesyłką kurierską gratis :)* *dotyczy zamówień na terenie Polski
Jaki jest koszt wysyłki płótna?


Wysyłka na terenie Polski jest gratis :) Jeśli wysyłka ma być zagraniczna, bardzo proszę poinformuj mnie o tym :)
Jak są rysowane portrety? Co trzeba dostarczyć?


Portrety rysuję na podstawie zdjęć i krótkiej ankiety, w której znajduje się kilka pytań o preferencje kolorystyczne, napisowe, estetyczne i kilka innych :)
Jak rysowane są mapki? Jakie informacje muszę przygotować?


Portrety na mapkach rysowane są również na podstawie zdjęć. Reszta elementów powstaje na podstawie dostarczonej listy miejsc i elementów, które otrzymuję od Was!
Jak stworzyć listę miejsc i elementów do mapki?


Po tym jak zgłosisz przez formularz na stronie chęć zamówienia, otrzymasz ode mnie drogą mailową formularz, gdzie wystarczy, że wypiszesz wszystkie istotne miejsca i elementy zainteresowań. Jeśli masz konkretny symbol, który chciałbyś umieścić przy nazwie miasta, również jest na to miejsce, możesz to określić w formularzu :) Przykład? Już podaję! Kiedy chciałbyś umieścić jako ważne miejsce na mapce Poznań, możesz zaznaczyć, że chcesz aby były to koziołki, a nie ratusz :) Możesz też zdać się na mnie! Często sama dobieram symbolikę - wtedy wystarczy mi sama lista miejsc ;) To samo dotyczy elementów związanych z zainteresowaniami :)
Jak wybrać odpowiednie zdjęcia do portretu rodzinnego lub mapki?


Najważniejsze, żeby zdjęcia były aktualne :) Muszą być też dobrej jakości, w ujęciu od frontu, zrobione tak, aby rysy twarzy były dobrze widoczne i czytelne. Jeśli na portrecie ma być ujęte wiele osób, nie trzeba szukać zdjęć grupowych. Lepiej znaleźć dobre zdjęcie każdej osoby oddzielnie. Jeśli macie kilka takich zdjęć, tym lepiej!! Przy zdjęciach do portretów wyznaję zasadę - im więcej tym lepiej! Nie znam Was osobiście i bazuję na zdjęciach, muszę więc jak najlepiej uchwycić Wasze rysy, abyście byli do siebie podobni na ilustracji :)
Przykłady DOBRYCH zdjęć do wykonania ilustracji


Zdjęcia portretowe, w zbliżeniu na twarz, dobrej jakości, maksymalnie dwie osoby na jednej fotografii.
Przykłady ZŁYCH zdjęć do wykonania ilustracji


Selfie zrobione pod dużym kątem (zniekształcone rysy), selfie ze śmieszną miną, zdjęcie w okularach/nakryciu głowy, które zasłaniają twarz i włosy, zdjęcie zrobione z dużej odległości, zdjęcie z profilu, zdjęcie dużej grupy - zrobione z odległości, zdjęcia zamazane, złej jakości, małej rozdzielczości, bardzo ciemne zdjęcia, zdjęcia czarno-białe.
Jaki jest czas oczekiwania na gotową ilustrację?


Czas oczekiwania uzależniony jest od ilości zamówień w danym momencie, jednak minimalny margines jaki należy założyć to 4 tygodnie przy wersji elektronicznej, a 5-6 tygodni przy wersji drukowanej na płótnie. W miesiącach okołoświątecznych lub ślubnych czas oczekiwania może się wydłużyć, zachęcam więc zawsze do dokonywania wcześniejszych rezerwacji terminu.
Czy jest możliwość wprowadzenia poprawek do ilustracji?


Jasne - w razie takiej potrzeby ustalimy wszystko mailowo! :)
Co dostanę w ramach "wersji elektronicznej"?


Kiedy zdecydujesz się na zamówienie ilustracji w takiej wersji, otrzymasz drogą mailową plik, przygotowany do druku, w dobrej jakości, w wybranym formacie. Możesz wydrukować go w dowolnej drukarni, przekazując plik.
Czy w ramach opcji druku na płótnie, dostanę też wersję elektroniczną ilustracji?


Jasne, otrzymasz również plik w wersji elektronicznej, który możesz potem wydrukować ponownie lub pochwalić się nim na instagramie ;) Będzie mi miło jeśli mnie oznaczysz @atogrzywa :)
Czy mogę użyć ilustracji na stronie firmowej lub jako logo swojej firmy?


Zasadniczo oferta na stronie dotyczy ilustracji do użytku niekomercyjnego. Jeśli jednak ma być to ilustracja, którą wykorzystywać będziesz komercyjnie, koniecznie napisz to przy składaniu zamówienia. Jeśli wolisz, skontaktuj się ze mną drogą mailową na kontakt@atogrzywa.com lub napisz przez formularz kontaktowy w zakładce KONTAKT. Podeślę Ci wtedy więcej szczegółów dotyczących takiej współpracy :)
Co jeśli chcę zamówić kilka sztuk tej samej ilustracji?


Jeśli wybrana została opcja do wydruku samodzielnego - możesz wydrukować pracę kilka razy. Jeśli wybrałeś opcję z wydrukiem na płótnie - opłata za wykonanie ilustracji jest jednorazowa, dopłacasz jedynie wielokrotność kosztu wydruku.
Czy mogę w ramach wersji podstawowej mapki, zamienić miejsce na zainteresowanie i odwrotnie?


Tak, w ramach wersji podstawowej jest to możliwe (całkowita ilość elementów musi jednak pozostać niezmieniona).
Jaki jest czas oczekiwania na dostarczenie wydruku?


Czas oczekiwania na wydruk to około 5-6 dni robczych.
Czy mogę zarezerwować sobie wybrany termin?


Oczywiście. Zachęcam do dokonywania rezerwacji, wtedy mamy pewność, że wybrany termin będzie dostępny. Należy wypełnić formularz zgłoszeniowy przy wybranej ilustracji, ja mailowo wrócę ze szczegółami i ustalimy sobie kilka najważniejszych informacji. Następnie po potwierdzeniu wyceny, należy opłacić zamówienie i rezerwacja gotowa! :)